30-latka wysłała sms, że została porwana. Okazało się…

W środę,11 sierpnia br. późnym wieczorem, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie otrzymał zgłoszenie o tym, że 30-latka została porwana. Kobieta wysłała sms do jednej z osób sprawujących nad nią opiekę, że została porwana i prosi o pomoc. Policjanci z Zabierzowa natychmiast podjęli czynności mające na celu odszukanie kobiety i sprawdzenie tej informacji. Już po kilku godzinach, stróże prawa ją odnaleźli. 30-latka, cała i zdrowa, przebywała u znajomych, z którymi wspólnie spożywała alkohol. Informacja o jej uprowadzeniu okazała się kłamstwem. Kobieta nie potrafiła logicznie wytłumaczyć, jak doszło do wysłania tej fałszywej wiadomości.

Takim zachowaniem 30-latka wywołała niepotrzebne czynności służb, za które odpowie przed sądem. Za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna.


Pamiętaj! Takie nieodpowiedzialne zachowanie może przyczynić się do nieudzielenia pomocy innej osobie, która naprawdę jej potrzebuje, a do której patrol Policji nie dotrze na czas!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności