Znamy pierwsze wyniki rekrutacji na Uniwersytecie Jagiellońskim

Uniwersytet Jagielloński zakończył nabór zgłoszeń w podstawowej turze rekrutacji na jednolite studia magisterskie oraz pierwszego stopnia prowadzone w języku polskim dla polskich obywateli. Z przedstawionych przez Dział Rekrutacji na Studia UJ statystyk wynika, że w tym roku chętnych do studiowania na najstarszej polskiej uczelni było blisko 400 osób więcej niż w roku poprzednim.

Na studiach jednolitych magisterskich oraz pierwszego stopnia w roku akademickim 21/22 przygotowano 8700 miejsc stacjonarnych oraz prawie 1200  miejsc niestacjonarnych.  

Największą popularnością pod względem liczby kandydatów podczas tegorocznej rekrutacji cieszyły się kierunki, na które od lat jest największe zainteresowanie: psychologia wykładana na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej – 1917 osób, prawo – 1820 osób oraz  psychologia, którą oferuje Wydział Filozoficzny – 1396 kandydatów. Kolejne najbardziej popularne studia to kierunek lekarski – 1146 osób czy filologia angielska – 1141 aplikacji.

Jeśli chodzi o kierunki studiów z największą liczbą kandydatów na jedno miejsce, to czołowe lokaty zajmują te same kierunki, co w zeszłym roku: filologia orientalna – japonistyka (17,18 osób na miejsce), ekonomia (16,28 osób na miejsce) oraz studia nad Koreą (15,4 osoby na miejsce). Nie łatwo będzie również zostać studentem kierunków finanse, bankowość, ubezpieczenia (14,15 osób na miejsce) oraz studia nad Japonią (13,27 osób na miejsce).

Łączna liczba rejestracji na studia pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie wyniosła 33 562. Liczba kandydatów z pierwszej tury jest zatem większa o niemal 400 zgłoszeń od łącznej sumy aplikacji na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie w całej zeszłorocznej rekrutacji.

Publikacja wyników dla tej grupy kandydatów przewidziana jest na 16 lipca 2021 roku.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności