Z ostatniej chwili! Mężczyzna zaatakował policjanta nożem

Do bardzo groźniej sytuacji doszło dziś w jednym z bloków przy ulicy Bohomolca w Krakowie.

Jak udało nam się ustalić, patrol policji został wezwany do jednego z mieszkań. W pewnym momencie mężczyzna zaatakował nożem jednego z funkcjonariuszy.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dodatkowe patrole policji. Agresor został zatrzymany.

Ranny policjant został przewieziony do szpitala. Nie mamy informacji o stanie jego zdrowia.

Aktualizacja 12:06. 23.07.2021. Oficjalny komunikat z policji:

22 lipca br., tuż po godzinie 13, funkcjonariusze zostali wezwani do jednego z bloków w Mistrzejowicach. Mieli podjąć interwencję, ponieważ ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wylewał nieczystości na okno swojego sąsiada.

Policjanci zjawili się na miejscu by zażegnać konflikt. Gdy tylko mundurowi weszli do mieszkania, w którym znajdował się sprawiający sąsiedzkie kłopoty mężczyzna, zostali przez niego zaatakowani. 47-latek ugodził jednego z policjantów nożem kuchennym zadając mu ciosy w brzuch. Do konfliktu włączyła się też matka 47-latka, która utrudniała przeprowadzenie interwencji. Na miejsce skierowano dodatkowe patrole, jednak agresywne osoby zostały obezwładnione przed ich przybyciem.

Wezwany zespół ratownictwa medycznego zabrał policjanta z ranami brzucha oraz rąk do szpitala, gdzie trafił on na stół operacyjny. Jego życiu na szczęście nie zagraża już niebezpieczeństwo.

47-latek oraz jego matka zostali zatrzymani. Mężczyzna może usłyszeć zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara od 8 lat do nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast jego matka może usłyszeć zarzut wywierania wpływu na czynności urzędowe funkcjonariusza za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności