W sierpniu powrócą Tynieckie Recitale Organowe

Tynieckie Recitale Organowe wpisały się już na stałe w wakacyjny kalendarz krakowskich melomanów oraz wielu gości, więc nie może ich zabraknąć i w tym roku! W sierpniowe niedziele we wnętrzach opactwa benedyktynów w Tyńcu zabrzmią najwspanialsze utwory muzyki klasycznej w wykonaniu polskich wirtuozów organów.

Wakacyjny cykl koncertów, przybliżający publiczności różnorodność muzyki organowej, swoimi początkami sięga roku 1971. Podczas koncertów uznani wirtuozi organów, w towarzystwie muzyków innych specjalności – wiolonczelisty, flecisty i gitarzysty, prezentują utwory z różnych epok – od renesansu po współczesność.

W tym roku Tynieckie Recitale Organowe, pod kierownictwem artystycznym Piotra Czarakcziewa, rozpoczną się w niedzielę, 1 sierpnia. Na organach zagrają: Barbara Lorenc, Maciej Babnis, Andrzej Białko i Marek Stefański. Towarzyszyć im będą: Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), Katarzyna Czerwińska-Gosz (flet), Miłosz Mączyński (gitara) i Jerzy Trela (recytacja).

Kolejne koncerty zaplanowano na 8, 22 i 29 sierpnia.

Wszystkie koncerty w ramach Tynieckich Recitali Organowych będą organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego – zgodnie z wytycznymi w zakresie bezpieczeństwa i higieny ustalonymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla wydarzeń kulturalnych.

Więcej informacji i szczegółowy program koncertów na stronie internetowej ckpodgorza.pl.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności