W Galerii Bronowice nie tylko zrobicie zakupy. Teraz możecie się zaszczepić!

12 lipca, w Galerii Bronowice uruchomiony zostanie punkt szczepień przeciw COVID-19. Po raz pierwszy w Małopolsce tego typu miejsce zostanie zlokalizowane bezpośrednio w centrum handlowym. Klienci będą mogli zaszczepić się tu przy okazji zakupów bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Dotyczy to również szczepień najmłodszych od 12 roku życia. Organizatorem punktu szczepień jest Centrum Medyczne UNIMED Kraków.

W punkcie szczepień powszechnych zlokalizowanym w Galerii Bronowice będą mogli zaszczepić się zarówno wszyscy chętni, którzy do tej pory tego nie zrobili, jak i osoby mające przyjąć drugą dawkę. Nie będzie wymagana wcześniejsza rejestracja. Na miejscu klienci centrum zostaną poproszeni o wypełnienie niezbędnej dokumentacji oraz przejdą kwalifikację medyczną, na podstawie której otrzymają preparat.

Do wyboru: jedna dawka podczas zakupów lub dwudawkowy Pfizer i Moderna

W Galerii Bronowice dostępna będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson.  W dyspozycji punktu szczepień będą także preparaty dwudawkowe, takie jak Pfizer i Moderna – klienci Galerii Bronowice będą mogli skorzystać ze szczepienia pełnym cyklem w/w preparatów (druga dawka zostanie ustalona w przypadku Pfizera za 21 dni, a w przypadku Moderny za 28 dni), jak również zaszczepić się drugą dawką bez względu na miejsce przyjęcia pierwszej. Warunkiem przyjęcia drugiej dawki jest upłynięcie minimalnego okresu pomiędzy dawkami.

Szczepienie także dla dzieci

W punkcie szczepień w Galerii Bronowice można będzie również zaszczepić dzieci i młodzież – od 12 roku życia – na miejscu dostępni będą kwalifikujący do szczepienia lekarze, mający na co dzień doskonały kontakt z najmłodszymi. Dzieciom zostanie podany dwudawkowy preparat firmy Pfizer.

Cieszymy się, że Galeria Bronowice będzie pierwszym centrum handlowym w naszym regionie, w którym pojawi się punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Jak tylko możemy, staramy się udostępniać powierzchnię naszego obiektu na tego typu akcje prozdrowotne. Liczymy, że punkt będzie się cieszył dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa i okolic, dzięki czemu wspólnie przyspieszymy powrót do normalności – mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.

Punkt szczepień czynny będzie w godzinach otwarcia centrum handlowego. Codziennie będzie on dysponował około 200 dawkami – po podaniu tej dziennej puli lokal zostanie w danym dniu zamknięty. Punkt zlokalizowany jest na poziomie 0, nieopodal Auchan, przy schodach prowadzących z parkingu na pasaż Galerii Bronowice.

Dostępność szczepionek w danym dniu można weryfikować dzwoniąc pod numer: 511 695 015 lub sprawdzając na profilu https://www.facebook.com/unimedkrakow oraz na stronie https://galeriabronowice.pl/wydarzenia/4717-punkt-szczepien-przeciw-covid-19-w-galerii-bronowice – codziennie na stronie Galerii Bronowice (około południa) będzie pojawiać się aktualizowana informacja na temat dostępności dawek poszczególnych szczepionek.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności