Ułożyli kamienie na torach. Najechał na nie pociąg relacji Kraków Główny – Sędziszów

We wtorek, 6 lipca br. Straż Ochrony Kolei z Krakowa została poinformowana o niebezpiecznej sytuacji w torach czynnych. Na szlaku Tunel – Raciborowice, w okolicy przystanku osobowego Baranówka, pociąg POLREGIO relacji Kraków Główny – Sędziszów najechał na ułożone na główkach szyn przeszkody w postaci kamieni. Tłuczeń został ułożony przez osoby postronne, które na widok nadjeżdżającego pociągu oddaliły się z rejonu zdarzenia. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej w Krakowie.

Na przystanku Baranówka Funkcjonariusze SOK zauważyli cztery osoby, jak się później okazało wszystkie nieletnie, siedzące na skraju peronu. W rozmowie z mechanikiem pociągu ustalono, że wygląd dwóch młodych osób odpowiada rysopisowi sprawców ułożenia przeszkody na torach. W trakcie podjętych czynności nieletni w wieku od 14 do 16 lat przyznali się do ułożenia kamieni na główkach szyn.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Słomnikach, którym przekazano wszystkie ujęte osoby celem dalszego postępowania.

Fot. SOK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności