Skok na bungee – fakty i mity

Artykuł sponsorowany

Jeżeli poszukujemy zwiększenia adrenaliny w naszym życiu lub nowego przeżycia, skok na bungee z pewnością będzie dobrym pomysłem. Jest to również częsty prezent z okazji wyjątkowych okazji takich jak 18 urodziny. Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie oraz cenie tej atrakcji i zdecyduj, czy jest to rozrywka dla Ciebie.

Rozrywka na najwyższym poziomie

Bungee to bardzo ciekawa atrakcja, za której początek uważa się 1979 rok, kiedy wykonano pierwszy skok z mostu Clifton Suspension Bridge w Wielkiej Brytanii. Polega na  skoku z dużej wysokości przywiązanym do długiej elastycznej liny. Wjeżdżamy na samą górę przy pomocy odpowiedniego dźwigu, a następnie zostajemy dokładnie przywiązani odpowiednimi zabezpieczeniami do liny. Kiedy jesteśmy gotowi, decydujemy się na skok. Możemy również wybrać most czy wiadukt z pięknym widokiem. Z takiej atrakcji możemy skorzystać najczęściej w każdym większym mieście, ale warto na początku zweryfikować jakość usług i ich profesjonalizm. Często przed skokiem zadajemy sobie kilka podstawowych pytań – jak będzie wyglądał skok, ile będzie trwał, czy jest bezpieczny? Warto poznać na nie odpowiedzi, aby podejść do tego wydarzenia z większym spokojem. 

Ile trwa skok na bungee?

Wiele osób podczas podejmowania decyzji o skoku, zastanawia się jak będzie on wyglądał, ile czasu trwał oraz jakie towarzyszą temu uczucia. Osoby, które mają już to za sobą, mówią o wielu różnych skrajnych emocjach – od uczucia lęku, po radość czy wręcz euforię lub przerażenie. Jest to natomiast z pewnością niezapomniane przeżycie, które będziemy wspominać przez wiele lat, dlatego tak wiele osób się na to decyduje. Często towarzyszy temu również ważna okazja, chęć zmienienia czegoś w życiu lub poczucia dużych emocji. Zalicza się go do sportów ekstremalnych, więc z pewnością długo nie zapomnimy tego wydarzenia. Wysokość, z której skaczemy to zazwyczaj 80-100 metrów, co zapewnia nam około 4 sekundy spadania. Jest to naprawdę niewiele, ale te kilka sekund daje nam naprawdę dużą dawkę adrenaliny. Jeżeli taka opcja nam nie wystarczy, możemy również skorzystać z lin, które mają długość aż 200 metrów, co wydłuża czas skoku.

Czy skok na bungee jest bezpieczny i ile kosztuje?

Wiele osób powstrzymuje się przed skokiem na bungee ze względu na troskę o własne bezpieczeństwo, ale warto pamiętać, że podstawą jest tu wybranie profesjonalnej firmy, który działa na najlepszej jakości sprzęcie. Skok wykonywany jest pod okiem kilku profesjonalnych instruktorów, a liny są poddawane wielu testom bezpieczeństwa. Guma bungee zbudowana jest z wielu setek cienkich lateksowych gumek, a w renomowanych miejscach dodatkowo zostaje dodatkowo wplątana taśma alpinistyczna zapobiegającą nadmiernemu rozciągnięciu się. Stosuje się trzy grubości gum: cienka dla wagi skoczka od 40 do 65 kg, średnia od 65-90 kg, gruba od 90 do 120 kg. Linę zaczepia się w minimum dwóch miejscach – przede wszystkim na kostkach, ale również dodatkowo na biodrach skaczącego. Ewentualne wypadki są najczęściej powodowane przez nieodpowiednie zastosowanie grubości gumy do wagi, w związku z tym powinniśmy zwrócić uwagę, czy nasz instruktor tego dopilnował. Minimalny dopuszczalny wiek, od którego można wykonywać skoki to ukończenie 16 roku życia, ale za zgodą rodziców, natomiast po ukończeniu 18 lat, możemy to robić bez niej. Ważny jest tutaj również nasz stan zdrowia – przeciwskazania są z pewnością wady serca czy problemy z kręgosłupem. Kraków to jedno z większych miast w Polsce i warto właśnie tam powierzyć swój skok profesjonalistom. Z pewnością ciekawym pomysłem na prezent jest skok na bungee Kraków przy pomocy usługi „Prezent Marzeń”. Cała zabawa kosztuje jedynie 150 złotych i zapewnia nam niezapomniane wrażenia. Skok oddawany jest z żurawia o wysokości 90 metrów, a na miejscu możemy liczyć na zespół instruktorów. Możemy również skorzystać z opcji nagrywania skoku przy pomocy kamerki GoPro przymocowanej do ręki, a także zawsze otrzymujemy certyfikat o skoku. Możemy również zakupić taki skok w postaci prezentu – jest to z pewnością bardzo ciekawy pomysł, ale powinniśmy wcześniej upewnić się, że osoba lubi adrenalinę. 

Skok na bungee to z pewnością ciekawa atrakcja, która przyciąga wielu amatorów mocnych wrażeń. Warto rozważyć to jako prezent lub po prostu, aby sprawić sobie przyjemność – ważna jest świadomość faktów o tej rozrywce i rozwianie wszelkich wątpliwości poprzez dokładne doinformowanie się. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności