Schował się przed policjantami w tapczanie

Za znęcanie się nad rodziną dwóch mieszkańców powiatu krakowskiego trafiło do aresztu.

Pierwsza interwencja w związku z awanturą domową miała miejsce 19 lipca br. Na miejscu stróże prawa ustalili, że 43-letni mężczyzna od kilku miesięcy znęca się psychicznie nad członkami swojej rodziny. Tego dnia ,mężczyzna nie po raz pierwszy groził jednemu z pokrzywdzonych pozbawieniem życia. Zrozpaczona rodzina na miejsce wezwała Policję. Przed przybyciem patrolu sprawca zdołał się ukryć. Został jednak szybko odnaleziony przez policjantów w… tapczanie. Okazało się, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 43-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu usłyszał w komisariacie zarzut znęcania się nad członkami rodziny i wywierania pod grośbą pozbawienia życia wpływu na świadka, których to czynów dopuścił się w warunkach recydywy. Wczoraj, sąd na wniosek Rejonowej Kraków – Prądnik Biały zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na  3 miesiące.

Kolejna interwencja w podobnej sprawie miała miejsce 20 lipca br. Policjanci zostali wezwani, bo skazany wyrokiem sądu 47-latek za znęcanie się nad członkami rodziny nie stosował się do nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi i tym samym do zakazu zbliżania się do nich. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały  sąd również zastosował wobec 47-latka tymczasowy areszt na 2 miesiące.

Nie czekaj, przerwij przemoc!
Policjanci apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy, w tym celu należy złożyć zawiadomienie na Policji. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy też wiele instytucji takie jak powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej.
Funkcjonariusze kierują swój apel o przerwanie przemocy, również do osób, które są jej świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności