Przed nami 4. BNP Paribas Green Film Festival

4. BNP Paribas Green Film Festival odbędzie się od 15 do 22 sierpnia. Osiem festiwalowych dni, siedem plenerowych kin, kilkaset godzin pokazów, warsztatów i dyskusji dotyczących problemów, z jakimi mierzy się nasza planeta.

Centralnym miejscem festiwalu jak co roku będzie Miasteczko Festiwalowe na bulwarach wiślanych u podnóża Wawelu, ale widzowie będą mieli okazję zobaczyć filmy festiwalowe także w sześciu innych klimatycznych kinach plenerowych na terenie całego Krakowa, m.in. na plaży, w parkach, a także na Rynku Głównym.

Filmy konkursowe, zostaną zaprezentowane w kilku cyklach tematycznych takich jak: Zielone Kłamstwa, Pokolenie Grety, Niewolnicy konsumpcji, Władcy jedzenia czy Dwa stopnie do piekła.

Wśród 76 zakwalifikowanych tytułów z całego świata zobaczycie m.in. dokument „Watson” o kapitanie Paulu Watsonie — założycielu organizacji Sea Shepherd. „Siostry rzeki” w reżyserii Cecylii Malik to podróż Wisłą, od jej źródeł, aż po ujście.

Na festiwalu pojawi się też „Nadzieja umiera ostatnia” – film Jonathana L. Ramseya, twórcy obrazu „Można panikować”, o grupie młodych polskich aktywistów.

Filmy festiwalowe będzie można również oglądać także online w serwisie VOD GREEN FESTIVAL: www.vod.greenfestival.pl.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności