Policjanci pojawili się na placach targowych

Kilka dni temu policjanci pojawili się na dwóch miejskich placach targowych by promować zasady bezpieczeństwa zarówno wśród osób dorosłych jak i dzieci.

Osoby robiące zakupy na Nowym Kleparzu i Placu Imbramowskim otrzymywały od policjantów ulotki i garść informacji jak ustrzec się oszustów i złodziei. Osoby starsze mundurowi ostrzegali przed oszustami, którzy podają się za policjantów, wnuczków, pracowników administracji bądź innych instytucji i pod różnymi pretekstami proszą o przekazanie pieniędzy. Policjanci przekonywali, że nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie akcjach, a tym bardziej nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź kosztowności. Przypominali też, by wpuszczając do domu osoby podające się za pracowników instytucji, zawsze weryfikować, czy ich wizyta była planowana .

Wakacje to czas intensywnej działalności złodziei, którzy wykorzystując nieobecność właścicieli mieszkań, będących na urlopie, włamują się do lokali i kradną z nich pieniądze i cenne przedmioty. Funkcjonariusze udzielali rad jak ustrzec się takich sytuacji i jak zabezpieczyć mienie na czas wyjazdu.

Policjanci rozmawiali też z dziećmi które towarzyszyły opiekunom robiącym zakupy.  Realizując cele akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze zwracali uwagę najmłodszych na bezpieczne zachowania podczas wypoczynku nad akwenami. Przypominali, że zawsze należy korzystać z kąpielisk strzeżonych, a do wody wchodzić wyłącznie pod czujnym okiem opiekunów. Dzieci dostawały od funkcjonariuszy opaski na rękę z hasłem akcji, na których można wpisać numer telefonu opiekuna.

Podobne działania prowadzone były też w przeszłości na innych placach i zawsze budziły duże zainteresowanie wśród osób, które się tam pojawiały.  Do policjantów docierały sygnały, że wiele z nich nie dało się oszukać, bądź okraść właśnie dzięki takim akcjom informacyjnym.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności