Policja przeprowadziła działania „Kaskadowy pomiar prędkości” – podsumowanie

W środę 28 lipca br. małopolska Policja przeprowadziła – w ramach ogólnopolskiej akcji – działania „Kaskadowy pomiar prędkości” ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci pomiary prędkości prowadzili zarówno statycznie – z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie, przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej trasie, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Podczas wczorajszej akcji małopolscy policjanci skontrolowali prawie 1600 pojazdów, ujawnili 1144 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Ponadto zatrzymano 17 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.                        
         
Dominującą przyczyną powstawania wypadków na drogach jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. To właśnie z tej przyczyny ginie najwięcej osób.  Do tych tragicznych zdarzeń najczęściej dochodzi podczas wakacji. Statystyki pokazują, że miesiące letnie są najniebezpieczniejszymi w roku. Obecnie mamy połowę wakacji, od początku których doszło do 271 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 301 zostało rannych.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Zachowajmy rozwagę  i prowadźmy pojazd odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności