Odsłonięcie gwiazdy Bronisława Cieślaka [fotorelacja]

Wczoraj w Krakowie radio RMF FM uhonorowało Bronisława Cieślaka, aktora znanego z roli porucznika Borewicza w serialu „07 zgłoś się”. W alei Gwiazd pod Wawelem odsłonięta została gwiazda aktora, a na słuchaczy czekały konkursy związane z serialem i maraton z najlepszymi odcinkami serii w kinie plenerowym.

W Alei Gwiazd, która jest wspólną inicjatywą radia RMF FM i miasta Krakowa, gwiazdę Bronisława Cieślaka odsłoniła jego żona Anna Cieślak. W uroczystości wzięli też udział prezydent miasta Jacek Majchrowski oraz dziennikarz RMF FM Darek Maciborek.

„Kraków był dla mojego męża bardzo ważnym miejscem. Nigdy nie chciał stąd wyjeżdżać, tu się urodził, tu spędził całe swoje życie zawodowe i rodzinne, to miasto zawsze było mu bardzo bliskie” – mówiła Anna Cieślak.

„Bronisław Cieślak był zawsze związany z Krakowem, wychował się na Kazimierzu, ukończył Uniwersytet Jagielloński i został dziennikarzem – był nawet zastępcą dyrektora ośrodka telewizyjnego w Krakowie. Ale potem poszedł w aktorstwo, a rola, która przyniosła mu sławę na wiele pokoleń, to rola porucznika Borewicza” – mówił prezydent Jacek Majchrowski.

Podczas I Ogólnopolskiego Maratonu z „07 zgłoś się”, zorganizowanego przez RMF FM, można było obejrzeć najlepsze odcinki kultowego serialu kryminalnego. Wszystko w scenerii z epoki: były kultowe maluchy, polonezy, radiowóz oraz milicjanci, którzy pilnowali porządku podczas seansu. Nie brakowało również konkursów, w których można było otrzymać gadżety z wizerunkiem porucznika Borewicza.

fot. Robert Słuszniak

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności