Odmowy wjazdu na krakowskim lotnisku. Cudzoziemcy zostali zawróceni

W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną na granicach zewnętrznych Schengen, w dalszym ciągu obowiązują obostrzenia. Wczoraj na własnej skórze przekonała się o tym 32-letnia obywatelka Arabii Saudyjskiej. Cudzoziemka przyleciała do Polski z Londynu by odwiedzić przyjaciół. Najwidoczniej zapomniała, że po brexicie Wielka Brytania nie należy już do wspólnoty państw Schengen. Przypomnieli jej o tym funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska w Krakowie-Balicach, którzy ze względu na turystyczny cel podróży cudzoziemki wydali jej decyzję o odmowie wjazdu.

Również po przylocie z Londynu, podczas kontroli granicznej zatrzymany został 25-letni Nigeryjczyk. Zaproszony przez jeden z piłkarskich klubów sportowych w powiecie bocheńskim cudzoziemiec nie posiadał przy sobie wizy uprawniającej do wjazdu do Polski. Cudzoziemiec tłumaczył, że jest synem obywatela Włoch – jednak podróżując bez rodzica nie był uprawniony do korzystania z prawa do swobodnego poruszania się dla członków rodzin obywateli UE. Wobec 25-latka krakowscy strażnicy graniczni również zmuszeni byli wydać decyzję o odmowie wjazdu.

Dwójka zawróconych na granicy cudzoziemców nie przygotowała się dobrze do zagranicznej podróży. W efekcie stracili zarówno czas jak i pieniądze. Dodatkowo w oczekiwaniu na lot powrotny do Londynu zostali umieszczeni w pomieszczeniach dla osób niezaakceptowanych Placówki SG w Krakowie-Balicach.

Źródło PSG

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności