Napadł na nudystę. 28-latek z Krakowa trafił za kratki

Do zdarzenia doszło w czerwcu. Policjanci z Zabierzowa zostali powiadomieni o ataku na plażowicza na terenie zalewu wodnego w gminie Liszki. Na miejscu mundurowi ustalili, że doszło tam do kłótni pomiędzy plażowiczem przebywającym w wodzie a mężczyzną, który podpłynął rowerkiem wodnym w okolice plaży i zaczepiał inne wypoczywające tam osoby. Następstwem tej przepychanki słownej był brutalny atak szklaną butelką, którą agresor kilkukrotnie uderzył pokrzywdzonego. Po całym zajściu sprawca odpłynął. W wyniku ataku pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w okolicy twarzy i klatki piersiowej. 

Komendant Powiatowy Policji w Krakowie niezwłocznie powołał specjalną grupę śledczych zajmującą się ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy brutalnego napadu. W sprawie prokuratura wszczęła śledztwo. W jego toku funkcjonariusze ustalili, że mężczyzną odpowiedzialnym za zaatakowanie plażowicza  jest 28-latek z Krakowa, posiadający bogatą przeszłość kryminalną. Policjanci zaraz po tym jak go namierzyli, udali się (14 lipca br.)  do miejsca jego zamieszkania, gdzie sprawca został zatrzymany. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli też narkotyki i dużą ilość różnego rodzaju przedmiotów, które mogły pochodzić z kradzieży. Okazało się również, że 28-latek ukrywał się przed organami ścigania – był poszukiwany przez dwie prokuratury do innych spraw.

15 lipca br. 28-latek usłyszał zarzut chuligańskiego, umyślnego zamachu na zdrowie pokrzywdzonego, poprzez kilkukrotne uderzenie go rozbitą szklaną butelką tzw. „tulipanem”, co spowodowało obrażenia ciała. Dodatkowo usłyszał też zarzut posiadania narkotyków. Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego i postanowieniem z 15 lipca br. sąd zastosował wobec 28-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu od 4,5 roku do 15 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności