Na tym odcinku będzie wyłączony ruch tramwajowy

Uwaga pasażerowie! Od dnia 17.07.2021 r. (sobota) rozpocznie się remont torowiska w ciągu ul. Ujastek. W związku z tym będzie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Kombinat – Wiadukty i zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

  • linia 4 – będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Bronowice Małe – … – al. Solidarności – Ujastek Mogilski – Kopiec Wandy. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian (w okresie wakacyjnym linia kursuje w dni powszednie z częstotliwością co 20 minut);
  • linie 16, 21, 22 – stałe trasy pozostaną bez zmian. Zostaną wprowadzone zmiany tras kursów wariantowych realizowanych w godzinach porannych i wieczornych;
  • linia 704- zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca po następującej trasie: Kombinat – Ujastek – Łowińskiego – Kocmyrzowska – Wzgórza Krzesławickie (powrót: Architektów – Poległych w Krzesławicach). Linia będzie zatrzymywać się na następujących przystankach: „Kombinat”„Zajezdnia Nowa Huta”„Elektromontaż”„Darwina” (tylko w kierunku Wzgórz Krzesławickich), „Wzgórza Krzesławickie” (końcowo-początkowy na ul. Kocmyrzowskiej, przed skrętem w lewo w ul. Architektów), „Architektów” (tylko w kierunku Kombinatu), „Os. Na Stoku Szkoła” (tylko w kierunku Kombinatu), „Wiadukty” (tylko w kierunku Kombinatu). Linia będzie kursować z częstotliwością co 20 minut we wszystkie dni tygodnia (w dni świąteczne do ok. godz. 9:00 co 30 minut).

     Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

 Bilety okresowe wykupione na linię 4 zachowują ważność na stałej i zmienionej trasie tej linii oraz na całej trasie linii 704 oraz dodatkowo:

  • na trasie linii 122/422 na odcinku Wzgórza Krzesławickie – Aleja Przyjaźni;
  • na trasie linii 142 na odcinku Os. Na Stoku – Aleja Róż.
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności