Mają go! Na Czyżynach zatrzymano seryjnego złodzieja rowerów

2 lipca br. policjanci patrolujący rejon Czyżyn zostali powiadomieni, że na parkingu jednej ze znajdujących się tam korporacji ujęty został mężczyzna, który przeciął linkę zabezpieczającą rower, a następnie próbował nim odjechać. Po przybyciu na miejsce zgłaszający przekazał w ręce stróżów prawa 29-letniego mieszkańca Krakowa, potwierdzając, że ten, chwilę wcześniej próbował odjechać na skradzionym rowerze. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do pobliskiego komisariatu. W plecaku zatrzymanego policjanci znaleźli przedmioty służące m.in. do przecinania linek służących do zabezpieczania rowerów przed kradzieżą.

Śledczy ustalili, że mężczyzna od połowy czerwca do 2 lipca br. ukradł 11 rowerów w różnych częściach Krakowa. Wartość strat wyceniona została na ponad 18 tysięcy złotych. Sprawca przyznał się do winy. W trakcie przesłuchania zeznał, że część sprzętu sprzedał przypadkowo napotkanym osobom, natomiast część zastawił w jednym z krakowskich lombardów, w którym  policjanci odzyskali kilka rowerów.

Oprócz 11 zarzutów kradzieży 29-latek usłyszał również zarzuty oszustwa w związku z tym, że rowery zastawiał w krakowskich lombardach, nie informując, że pochodzą one z kradzieży. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności