Galeria Kazimierz przygotowała dla swoich gości moc atrakcji

Do krakowskiego centrum handlowego powraca Kazimierz Summer Festival! Pierwsza edycja tego wydarzenia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców miasta, jak i turystów. Nowa odsłona festiwalu również będzie miała charakter cykliczny i potrwa do końca wakacji. Galeria Kazimierz przygotowała dla swoich gości moc atrakcji. W każdy weekend na placu zewnętrznym odbywać się będą bezpłatne wydarzenia muzyczne, teatralne czy nawet targi tematyczne. Plac będzie też doskonałym miejscem relaksu w przerwie od zakupów, gdzie goście Galerii będą mogli odpocząć pod chmurką na leżakach w gronie najbliższych i znajomych.

Pierwsza edycja Kazimierz Summer Festivalu udowodniła, że plac znajdujący się przed centrum handlowym może stać się tętniącym życiem centrum kulturalno-rozrywkowym Krakowa. Zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści tłumnie uczestniczyli w każdym wydarzeniu odbywającym się w ramach festiwalu.

W tym sezonie Galeria Kazimierz przygotowała wiele niespodzianek, które będą czekać na klientów i turystów w każdy weekend wakacji. Kazimierz Summer Festival rozpocznie już w najbliższy piątek Eko Targ, gdzie będzie można zakupić bioprodukty od regionalnych dostawców i rolników, którzy szerzej znani są wszystkim krakowianom z popularnego Targu Pietruszkowego. Targ działać będzie 9 lipca od godziny 11 do godziny 17.

Na stoiskach będzie można znaleźć szeroki wybór sezonowych warzyw i owoców, soki świeżo wyciskane, jaja wiejskie od kur z chowu ekologicznego, sery owcze i kozie, wędliny wiejskie, pieczywo, ciasta, sałatki, a także wiele niespodzianek, do których z pewnością będą należeć chociażby przetwory z lawendy.

Galeria Kazimierz we współpracy z Teatrem Kto przygotowała tego lata także cztery spotkania, które przypadną do gustu szczególnie wielbicielom spektakli odbywających się w plenerze. Pierwsze przedstawienie rozpocznie się o godz. 13 w najbliższą sobotę. Będzie to spektakl z festiwalu ulicy Imre Bernath pod tytułem „Salto Towarzyskie”. Artyści zabiorą wszystkich swoich gości w radosną podróż do świata miłości, pełnego akrobacji, kaskaderskich wyczynów i komicznych momentów. Z kolei ochotnicy spośród widzów będą mieli szansę stać się bohaterami przedstawienia.

Natomiast w kolejną sobotę, tj. 17 lipca, na placu zewnętrznym w ramach Kazimierz Summer Festivalu odbędzie się Małe Granie. Na scenie przed Galerią będzie można więc posłuchać muzyki na żywo wygodnie siedząc na leżakach. Jako pierwszy dla publiczności zagra zespół jazzowy, który zaprezentuje swój repertuar kilka razy w ciągu popołudnia rozpoczynając od godz. 16. Koncerty także organizowane będą regularnie do końca wakacji.

Galeria Kazimierz nie zapomniała także o najmłodszych. Dla nich odbywać się będzie, doskonale już znany i lubiany przez dzieci Mały Kazimierz.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności