Dorożki ponownie nie wjadą na Rynek Główny

W związku z prognozą meteorologiczną synoptyków IMGW, która przewiduje temperatury maksymalne od 30°C do 34°C i wprowadza II stopień zagrożenia, podjęta została decyzja o ponownym zamknięciu postoju stałego dla dorożek na Rynku Głównym od 13 lipca, w godz. 9.00-19.00, aż do odwołania.

Obowiązuje też zakaz przejazdu przez Rynek Główny. Postój zastępczy przy ul. Mikołajskiej przed Bazyliką Mariacką również będzie nieczynny.

Jednocześnie mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych powożący zostają zobowiązani do korzystania z wyznaczonych pozostałych, zacienionych postojów zastępczych (przy Barbakanie oraz na alejkach Plant – przy ul. Podzamcze, pomiędzy ul. Sienna a ul. Mikołajską), dodatkowego regularnego pojenia koni oraz bieżącego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Brak możliwości korzystania z postoju stałego oraz wjazdu i przejazdu przez Rynek Główny we wskazanych godzinach uprawnia powożących do wnioskowania o obniżenie opłaty na zasadach i warunkach określonych w umowie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności