Darmowe treningi biegowe z Poland Business Run i Hoka One One w Krakowie

Materiały prasowe

Organizatorzy sztafety charytatywnej Poland Business Run zachęcają do regularnego trenowania przed startem, organizując w Krakowie Śniadania Biegowe. Każdy trening przy Błoniach poprowadzi inny ekspert, a po ćwiczeniach na uczestników będzie czekać zdrowy posiłek. Event to także okazja, by kupić lub wygrać buty sportowe Hoka One One.

Fundacja Poland Business Run organizuje największą w Polsce biznesową sztafetę charytatywną, która wspiera osoby z niepełnosprawnością ruchową. Szczytny cel i przyjazny, 4-kilometrowy dystans zachęcają do próbowania swoich sił w bieganiu. To może być krótka przygoda albo początek wieloletniej przyjaźni, ale w obu przypadkach podstawowy instruktaż jest bardzo przydatny, żeby uniknąć najczęstszych błędów i w dniu startu być w formie. Dlatego w lipcu i sierpniu Fundacja organizuje treningi z ekspertami, którzy podpowiadają, jak ćwiczyć. W tym roku do organizatorów spotkań dołączył producent butów do biegania Hoka One One.

Najbliższe Śniadanie Biegowe odbędzie się w sobotę, 24 lipca. Poprowadzi je Joanna Jachym, fizjoterapeutka i trenerka personalna, biegająca w maratonach, ultramaratonach i biegach górskich. Opowie o interwałach i zabawach biegowych.

– Wydarzenie zaczyna się o godz. 9.00 rozgrzewką i treningiem biegowym. Później uczestnicy mają czas na odpoczynek, mogą napić się wody, zjeść regeneracyjne śniadanie przygotowane przez Dietific, skonsultować się z fizjoterapeutą z Centrum Znowu w Biegu lub dietetykiem Dietific oraz po prostu zintegrować się – opowiada Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacji Poland Business Run.

Pierwsze spotkanie, z Kazimierzem Piechnikiem, odbyło się 10 lipca. Kolejne, poza najbliższą sobotą, planowane są na 7 i 21 sierpnia oraz dzień przed biegiem Poland Business Run, czyli 4 września. Biegacze przy Hali 100-lecia KS Cracovia spotkają się jeszcze z takimi specjalistami jak Patrycja Bereznowska, mistrzyni świata w biegu 24-godzinnym z 2017 roku, Marcin Świerc, mistrz Polski w długodystansowych biegach górskich, oraz Krzysztof Janik, trener i organizator obozów biegowych. Wszyscy oni pomogą uczestnikom rzetelnie przygotować się do biegu.

– Cieszymy się, że możemy być integralną częścią wspaniałej inicjatywy, jaką jest Poland Business Run, – mówi Rafał Ziobro z Hoka One One – i już nie możemy doczekać się 5 września, gdy pośród tysięcy innych biegaczy, pobiegniemy w szczytnym celu, równocześnie świetnie się bawiąc. Do zobaczenia na trasie!

Dla osoby, która przyprowadzi na trening najwięcej znajomych, organizatorzy przewidzieli nagrodę – buty Hoka Clifton 8.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności