Będzie można się zaszczepić przy Nowohuckim Centrum Kultury

W najbliższy weekend, 17-18 lipca, wszyscy chętni będą mogli się zaszczepić przy Nowohuckim Centrum Kultury oraz na terenie Klubu Sportowego Wanda. W każdym z miejsc będą czekać jednodawkowe szczepionki firmy Johnson & Johnson.

Mobilny punkt szczepień zostanie uruchomiony przy Nowohuckim Centrum Kultury na al. Jana Pawła II 232. Z kolei na terenie KS Wanda przy ul. Odmogile 1b pojawi się punkt szczepień w dostosowanym do tego celu autobusie elektrycznym krakowskiego MPK.

Przypomnijmy, że w akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie. Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Dodajmy, że mobilne jednostki szczepień są organizowane dla przyspieszenia procesu szczepień Krakowian i prowadzone są na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków przez Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie.

Akcja #KRAKOWSZCZEPI potrwa do końca wakacji w wyznaczonych terminach i punktach na mapie Krakowa, w tym w specjalnie ustawionych namiotach oraz w dostosowanych do realizacji szczepień elektrycznych autobusach MPK SA.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności