Będzie modyfikacja ronda na ulicy Jasnogórskiej

W poniedziałek, 19 lipca, rozpocznie się remont tarczy skrzyżowania ulic Jasnogórskiej, Gaik i Ojcowskiej. W związku z pracami obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu – zostaną one wprowadzone już w nocy z piątku, 16 lipca, na sobotę, 17 lipca.

W pierwszej kolejności roboty będą prowadzone na jezdni w kierunku centrum miasta (od strony ul. Gaik). W tym czasie ruch dwukierunkowy będzie prowadzony jezdnią w kierunku Olkusza. Ruch pojazdów oraz komunikacji miejskiej z ul. Ojcowskiej zostanie poprowadzony objazdem ul. Chełmońskiego.

W drugim etapie – ruch dwukierunkowy będzie odbywał się na jezdni w kierunku centrum (od strony ul. Ojcowskiej). Ulicą Ojcowską na wprost będą mogły się poruszać jedynie autobusy komunikacji miejskiej. Wjazd i wyjazd z ul. Gaik będzie prowadzony specjalną przełączką.

Remont potrwa do końca lipca.

Po zakończeniu robót drogowych – wprowadzone zostaną zmiany w stałej organizacji ruchu – ich celem jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Lepszy będzie wyjazd z ulic podporządkowanych Gaik i Ojcowskiej. Dodatkowy pas ruchu zostanie wyznaczony dla kierunku Olkusz-Kraków i Kraków-Olkusz.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności