Będą spore zmiany w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada i ul. Lublańskiej

Od najbliższego czwartku spore zmiany czekają użytkowników ruchu w rejonie skrzyżowania al. 29 Listopada i ul. Lublańskiej. Już w nocy do ok. 6.00 prowadzone będą prace związane z przeniesieniem przystanku komunikacji zbiorowej „Opolska Estakada” w rejon skrzyżowania ul. Lublańskiej i ul. Czereśniowej. Jednocześnie zajęty będzie południowy pas jezdni estakady na ul. Lublańskiej w kierunku Nowej Huty w celu demontażu separatorów drogowych.

Tego dnia od godziny 9.00 do 26 sierpnia, do godziny 17:00, nastąpi całkowite wyłączenie możliwości skrętu z al. 29 Listopada w ul. Lublańską oraz całkowite wyłącznie z ruchu południowej jezdni ul. Lublańskiej wraz z chodnikiem, znajdujących się poniżej estakady oraz chodnikiem pod wschodnią połową estakady. Objazd dla ruchu kołowego przewidziano al. 29 Listopada, ul. Powstańców i ul. Strzelców oraz dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 2,5 t – ul. Wileńską, ul. Czerwonego Prądnika, ul. Olsztyńską i ul. Czereśniową. Z kolei od strony ul. Opolskiej możliwy będzie przejazd estakadą im. Tadeusza Rozwadowskiego.

Dodatkowo dla usprawnienia ruchu pojazdów osobowych pod zachodnią częścią estakady uruchomiona zostanie tymczasowa przełączka umożliwiająca zawracanie pojazdów jadących od strony Katowic w kierunku Nowej Huty.

W rejonie skrzyżowania prowadzone będą prace związane z budową kanalizacji deszczowej.

Również od 29 lipca rozpocznie się obniżanie poziomu jezdni al. 29 Listopada pod wiaduktem kolejowym. To również będzie się wiązało z utrudnieniami ruchu. Aby zminimalizować uciążliwości, roboty będą prowadzone nocami.

Najpierw, z czwartku na piątek, 29 na 30 lipca, od godz. 21.00 do godz. 6.00, frezowana będzie wschodnia, a potem zachodnia połówka jezdni. Ruch będzie się odbywał się wahadłowo. W piątek od godz. 6.00 ruch będzie się odbywał z wykorzystaniem obu pasów.

Natomiast od godz. 21.00 z piątku na sobotę, 30 na 31 lipca, al. 29 Listopada pod przebudowywanym wiaduktem będzie zamknięta dla ruchu. Możliwość przejazdu pod wiaduktem będzie tymczasowo przywrócona w sobotę od godziny 9.00. Również w nocy z soboty na niedzielę, 31 lipca 1 sierpnia, od godz. 21.00 do godz. 9.00, jezdnia pod wiaduktem będzie zamknięta dla ruchu. Ponowna możliwość korzystania z odtworzonej nawierzchni asfaltowej pod wiaduktem pojawi się w niedzielę od godzin porannych.

Dla kierowców przygotowano trasę objazdu z wykorzystaniem ulic Siewnej i Mackiewicza.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności