Będą dwie nowe linie autobusowe [trasy]

Wkrótce uruchomione zostaną dwie nowe szybkie linie aglomeracyjne kursujące z wysoką częstotliwością i dojeżdżających do centrum Krakowa.

Od 30 sierpnia w planach jest uruchomienie tych linii:

307 kursująca na trasie: Os. Podwawelskie-R. Grunwaldzkie-Konopnickiej-Aleje Trzech Wieszczów-Al. 29 Listopada-Węgrzce Warszawska-Bibice Graniczna-Michałowice Jana Pawła II-Michałowice Urząd Gminy;

337 kursująca na trasie: Nowy Kleparz-Prądnicka-Łokietka-Pachońskiego (docelowo: Nowy Kleparz-Trasa Wolbromska)-Zielonki-Trojanowice-Januszowice-Przybysławice-Brzozówka-Owczary Pętla;

Nowe linie będą kursować co 15 minut w szczycie oraz co 30 poza nim i w weekendy. Na terenie Krakowa zatrzymają się tylko na wybranych przystankach natomiast poza granicami miasta obsłużą wszystkie przystanki. ZTP jest na zaawansowanym etapie ustaleń dlatego możliwe są pewne korekty i zmiany funkcjonowania nowych linii.

Na tym jednak nie koniec. Linia 207 będzie wykonywała dodatkowe wieczorne i weekendowe przejazdy przez przystanki „Trojanowice Krakowska” i „Trojanowice Pętla” w zamian za przekształconą w 337 linie 237, dzięki czemu stanie się pełnoprawną, całotygodniową linią kursującą od rana do wieczora. Wprowadzone zostaną także korekty na linii 257 pokrywające się z planowanym 307, która powróci na swoją starą trasę.

Uruchomiona ma zostać także linia 290 po zakończeniu remontu ul. Łokietka. Autobus pojedzie trasą: Krowodrza Górka-Krowoderskich Zuchów-Wyki-Łokietka-Starego Wiarusa-(Zielonki) Pękowicka-Słoneczna-Lawendowa-Na Popielówkę-Zięby-(Kraków) Na Zielonki-Jurajska-(Zielonki) Ojcowska-Pękowice Ojcowska.

Źródło ZTP

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności