Sześciu obywateli Syrii oraz jednego Palestyńczyka zatrzymano na krakowskim lotnisku

Sześciu obywateli Syrii oraz jeden Palestyńczyk zatrzymanych zostało na krakowskim lotnisku w związku z usiłowaniem nielegalnego przekroczenia granicy podczas pierwszego czerwcowego weekendu.

Wszyscy zatrzymani przylecieli do Polski z Aten (3 rejsy). Podczas podróży posługiwali się podrobionymi lub nienależącymi do nich dokumentami tożsamości. Cudzoziemcy podawali się za Hiszpanów, Bułgarów, Czechów, Rumunów, Słowaków, Greków oraz Cypryjczyków, choć nie znali języków i brakowało im znajomości podstawowych faktów dotyczących kraju swojego rzekomego pochodzenia.

Podróżni (2 kobiety i 5 mężczyzn) opuściło swoje domy z powodu wojny oraz problemów ekonomicznych, by morzem lub lądem dotrzeć do Grecji. Już w Atenach na podstawie sfałszowanych lub należących do innych osób dowodów osobistych, podejmowali liczne próby opuszczenia Grecji.  Dokumenty i bilety kupowali w pakietach od pośredników, płacąc za każdym razem po kilkaset euro. Ich celem był jak najszybszy tranzyt przez Polskę, by dostać się do Niemiec, Belgii oraz Holandii.

Podróż siódemki cudzoziemców zakończyła się na lotnisku w Krakowie-Balicach, gdzie zostali zatrzymani w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy, przy wykorzystaniu podrobionych oraz cudzych dokumentów tożsamości.

Info PSG

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności