Pobity mężczyzna w ciężkim stanie trafił do krakowskiego szpitala

Do zdarzenia doszło w środę tj. 9 czerwca po godzinie 21:00 w gminie Wolbrom. 39-latek jadąc samochodem zauważył w pobliskim lesie zaparkowany samochód, a w nim mężczyznę i kobietę w niedwuznacznej sytuacji. Napastnik zatrzymał pojazd,  podszedł do auta i gdy wyszedł z niego właściciel, zaczął nagle bez powodu okładać go pięściami, aż ten upadł na ziemię.  Leżącego mężczyznę bił pięściami i kopał po całym ciele. Groził również pozbawieniem życia i zdrowia 29-letniej kobiecie, która była świadkiem tego zdarzenia.  Po tym 39-latek odjechał z miejsca. Pobity mężczyzna w ciężkim stanie trafił do krakowskiego szpitala.

Policjanci szybko ustalili sprawcę napaści. 10 czerwca br. 39-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania w gminie Wolbrom. 11 czerwca br. prokurator przestawił zatrzymanemu zarzuty spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania groźby karalnej wobec kobiety towarzyszącej pokrzywdzonemu.
12 czerwca sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. 

Mężczyzna działał w warunkach recydywy. W przeszłości był bowiem karany za znęcanie i odbywał za to karę roku pozbawienia wonności  (zakład karny opuścił w 2018 roku).

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności