Od 1 do 6 czerwca obchodzimy Święto Miasta Krakowa

Od 1 do 6 czerwca obchodzimy Święto Miasta Krakowa, które zostało ustanowione przez Radę Miasta Krakowa jako upamiętnienie otrzymania przywileju lokacyjnego przez Kraków w 1257 r.

W Krakowie z tej okazji nie tylko urząd miasta oraz maszty przed magistratem na placu Wszystkich Świętych, ale też m.in. instytucje kultury, jednostki edukacyjne, siedziby rad dzielnic oraz spółek i instytucji miejskich, a także pojazdy komunikacji miejskiej są udekorowane biało-niebieskimi flagami miejskimi.

Biało-niebieską iluminację zyskują w tych dniach także kładka o. Bernatka oraz estakada tramwajowa Lipska-Wielicka. Podświetlone zostaną również TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków (w dniach 4-6 czerwca) oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach.

Od 2017 r. Świętu Miasta Krakowa towarzyszy Święto Flagi Miasta Krakowa, obchodzone 5 czerwca na pamiątkę nadania Krakowowi przywileju lokacyjnego. Święto koncentrujące się na fladze miasta to próba przybliżenia mieszkańcom znaczenia tego symbolu, a także okazja do budowania lokalnej identyfikacji wokół czytelnego znaku, jednoznacznie kojarzonego z Krakowem, z tradycją i historią miasta.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności