Nie wrócił z przepustki do więzienia. Został zatrzymany przez poszukiwaczy z komendy wojewódzkiej w Krakowie

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych wydziału kryminalnego KWP w Krakowie zatrzymali poszukiwanego listem gończym 53-latka. 

53-latek był w trakcie odsiadki 15 lat więzienia m.in. za rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Gdy do wyjścia na wolność pozostały mu niespełna 3 lata, zwrócił się o przerwę w odbywaniu kary. Sąd wydał postanowienie, na podstawie którego skazany, mógł  opuścić zakład karny na 2 miesiące. Ponieważ mężczyzna po tej przerwie nie wrócił do więzienia, Sąd Okręgowy w Tarnowie w marcu br. wystawił za nim list gończy, a poszukiwaniami zajęli się kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie.

Zatrzymanie przestępcy przez małopolskich policjantów było tylko kwestią czasu. Pomimo wielu starań 53-latka, by pozostać na wolności, częstej zmiany adresów, czy też środków transportu, został namierzony.  Do jego zatrzymania doszło 16 czerwca ok. godz. 15 na jednej z krakowskich ulic. Wówczas kryminalni zatrzymali pojazd pomocy drogowej. Wiedzieli, że uciekinier będzie się nim przemieszczał. Skazany zajmował fotel pasażera. Był zaskoczony i zdezorientowany, jakby do końca wierzył, że pozostanie nieuchwytny. 

Policjanci przewieźli zatrzymanego do komendy, a po wykonaniu czynności procesowych, doprowadzili do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe lata.
Dodatkowo Prokuratora Rejonowa w Nowym Sączu prowadzi teraz postępowanie dotyczące niepowrotu 53-latka do więzienia, za co grozi mu do roku pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności