Komunikat MPK w sprawie historycznej parady tramwajów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało, że jest bardzo duże zainteresowanie przejazdem zabytkowych tramwajów, który odbędzie się 13 czerwca.

Dzisiaj od godz. 16.00 MPK (ul. Brożka 3) będzie rozdawać drugą pulę biletów na przejazd zabytkowymi tramwajami typu N. W związku z ograniczeniami obowiązującymi w komunikacji miejskiej liczba miejsc w zabytkowych tramwajach jest ograniczona.

Dzisiaj do rozdania jest 110 biletów, które będą uprawniać do przejazdu zabytkowymi N-kami. Ponieważ chętnych do udziału w paradzie jest znacznie więcej, MPK podjęło decyzję o włączeniu do parady dodatkowych pojazdów – będą to tramwaje Lajkonik i Krakowiak.

Przygotowano do tych pojazdów także dodatkową pulę 200 biletów, która dziś zostanie rozdana. Jednocześnie MPK informuje, że na teren zajezdni tramwajowej Podgórze będzie można wejść bez zaproszenia. Dla osób, które nie mogły brać udziału w paradzie, zostaną przygotowane przejazdy zabytkowymi tramwajami wokół zajezdni tramwajowej Podgórze.

Jednocześnie przypominamy o obowiązku posiadania maseczki podczas przejazdu wagonami. Osoby, które przyjdą na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze są zobowiązane do zachowania dystansu.

Parada rozpocznie się na terenie zajezdni tramwajowej Nowa Huta o godzinie 10.00. Parada wyruszy z nowohuckiej zajezdni ok. 11.00. Oprócz wagonu 4N w paradzie pojadą pozostałe tramwaje typu N, które posiada MPK SA. Będą to m.in. wyjątkowe i nieprezentowane do tej pory pojazdy techniczne – szlifierka i wagon do odśnieżania. W pardzie pojadą także takie tramwaje jak warszawski wagon K czy gdańska przyczepa KSW, a więc tramwaje, których rozwiązania i konstrukcje wykorzystano przy budowie tramwaju N.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności