Jeździsz na motocyklu? Możesz wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu

Urząd Miasta Krakowa zaprasza motocyklistów do udziału w szkoleniu pt. „Bezpiecznie na dwóch kołach”. Bezpłatne zajęcia dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A są organizowane w ramach programu „Bezpieczny Kraków”.

Najbliższe dwa szkolenia odbędą się 23 i 30 czerwca na terenie toru Moto Park Kraków przy ul. Rzepakowej 4r.

O programie:

Szkolenie składa się z dwóch części. Pierwsza część spotkania jest poświęcona teorii, czyli przypomnieniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa na drodze. Druga część to zajęcia praktyczne prowadzone przez specjalistów z Moto Park Kraków. Ćwiczenia obejmują m.in. hamowanie awaryjne na prostej i w zakręcie, manewry przy małych prędkościach, naukę prawidłowego pokonywania zakrętów, a także awaryjne omijanie przeszkód.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz uświadomienie, jak ważne jest doszkalanie się i zdobywanie nowych kompetencji.

Szkolenia realizowane są w ścisłym reżimie sanitarnym, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Wymagania:

  • posiadanie prawa jazdy kategorii A
  • posiadanie motocyklu

Zapisy:

Zapisy prowadzone są do 16 czerwca. Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy należy przesyłać na adres e-mail: oc.umk@um.krakow.pl (W tytule należy podać tytuł projektu „Bezpiecznie na dwóch kołach”).

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność nadesłanych zgłoszeń!

Organizator: Bezpieczny Kraków. Współorganizatorzy: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Moto Park Kraków.

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności