5 pomysłów na wykończenie mieszkania

Artykuł sponsorowany

Zakup mieszkania gotowego do wykończenia to dla wielu osób jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, a zarazem szansa na całkowitą niezależność. Wraz z przeprowadzeniem transakcji w Twojej głowie z pewnością pojawią się myśli dotyczące aranżacji wnętrza. Zatem jeśli chcesz poznać najmodniejsze i najciekawsze inspiracje na wykończenie mieszkania, rzuć okiem na nasze propozycje.

Styl loftowy

Urządzenie wnętrza zgodnie z zasadami stylu loftowego to współcześnie jeden z najpopularniejszych pomysłów na wykończenie mieszkania. Styl ten wyróżnia się przede wszystkim przestrzennością, dużymi oknami i mnóstwem elementów dekoracyjnych zaczerpniętych wprost z nowojorskich fabryk z lat 50. ubiegłego wieku. Tak właśnie powstał styl loftowy – był efektem działań podejmowanych w celu zaadaptowania pomieszczeń fabrycznych na wnętrza mieszkalne. Jeśli więc lubisz stonowane kolory, niesztampowe połączenia i dekoracyjne zastosowanie betonu, cegły, drewna czy metalu, zastanów się nad urządzeniem mieszkania w tym stylu.

Styl skandynawski

Pomysł na wykończenie mieszkania w stylu skandynawskim przypadnie do gustu osobom, które preferują połączenie prostej formy z klimatyczną przytulnością. Wnętrza urządzone w tym stylu emanują prostotą i subtelną elegancją, ale jednocześnie nie sprawiają wrażenia zimnych, sztucznych i niepraktycznych. Jest wręcz przeciwnie – minimalistyczne meble w przemyślany sposób łączy się z wygodnymi kanapami i fotelami, swobodnie zwisającymi zasłonami, poduszkami czy innymi delikatnymi, materiałowymi dodatkami. Styl skandynawski zakłada zastosowanie zasady złotego środka, dzięki której mieszkanie staje się funkcjonalne i wygodne, a także stylowe i wysublimowane.

Styl nowoczesny

Jasne przestrzenie, stonowane kolory, minimalistyczne wnętrza i oszczędna forma; brak zbędnych dodatków i rozmaitych udziwnień, które zakłócałyby nienaganną aranżację i nie wnosiły nic do funkcjonalności wnętrza. Właśnie tym wyróżnia się styl nowoczesny – jest relatywnie prosty, wykorzystuje przestronność i przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie funkcjonalność i ergonomię. Nowoczesne wnętrza są urządzone najczęściej w zgodzie z geometrycznymi kształtami, a ich wyposażenie bazuje na prostych, nieskomplikowanych projektowo bryłach. Właśnie taki styl mają z reguły współczesne mieszkania, kupowane przez Polaków najczęściej za pieniądze z kredytów hipotecznych, których aktualne oferty można porównać na stronie https://finanse.rankomat.pl/kredyty/hipoteczne/.

Styl rustykalny

Styl rustykalny powstał na podstawie rozwiązań architektonicznych stosowanych w budownictwie wiejskim. Urządzenie mieszkania w stylu rustykalnym to doskonała propozycja dla osób preferujących proste, ale charakterne rozwiązania rodem z wiejskich chat. Mieszkalne przestrzenie inspirowane tym stylem emanują ciepłem i rodzinną atmosferą. Wyróżnia je wyjątkowa przytulność przywodząca na myśl gorące letnie dni i beztroskę dziecięcych lat. Styl rustykalny nierozłącznie wiąże się z naturą, dlatego w zaaranżowanych przestrzeniach dominują drewniane meble, przyrodnicze akcenty i delikatne, naturalne kolory.

Styl eklektyczny

Jesteś osobą, której podobają się rozwiązania z totalnie odmiennych światów, a przebywanie w pomieszczeniach, gdzie dominują wymieszane akcenty, sprawia Ci przyjemność? Koniecznie zapoznaj się ze stylem eklektycznym. Po co ograniczać się do jednego motywu i stawiać na uniwersalizm, jeśli można czerpać energię z ekstrawaganckich wzorów, poplątanych tematów, kontrastujących kolorów i na pozór w ogóle niepasujących do siebie elementów wyposażenia? To właśnie styl eklektyczny w pełnej krasie. Połącz kilka najciekawszych rozwiązań, znajdź przewodni wzór i stwórz wnętrze jedyne w swoim rodzaju! W organizacji wydatków związanych z wykończeniem nieruchomości pomoże Ci konto osobiste, którego najlepszą ofertę wyszukasz na stronie https://finanse.rankomat.pl/konta/osobiste/.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności