Zapraszamy na rzemieślnicze lody od Czułego Lodziarza

Artykuł partnera

Prawdę mówiąc w okolicy jest kilka lodziarni, które oferują lody „prawdziwe”, „klasyczne”, „tradycyjne”, „zdrowe” itd.  Jednak lody od Czułego Lodziarza to lody rzemieślnicze – co oznacza, że wytwarzane są w mniejszych ilościach – krótko mówiąc lodziarnia stawia bardziej na jakość – a nie na ilość. 

Obok klasyków takich jak czekolada, śmietanka i pistacja (która jest obłędnie pyszna) warto spróbować wyszukanych i nietypowych propozycji. Możecie spotkać tam lody o smaku majowej pokrzywy, ciastka owsianego czy nawet fit-lody o smaku ABS (awokado-banan-szpinak).

Warto wspomnieć, że lody produkowane są na prawdziwej śmietanie, na prawdziwych owocach, na prawdziwym kakao, ilość cukru jest ograniczana do minimum, a to dlatego , że właścicielom zależy na jak najbardziej naturalnym składzie.

W tym celu niejednokrotnie zamiast białego cukru używany jest np. banan do dosłodzenia i zagęszczenia danego smaku. Każda kompozycja to duże kawałki ciasteczek, orzechów, prawdziwej czekolady, bezy, niejednokrotnie przekładana mascarpone, karmelem czy konfiturami własnej roboty.

Podsumowując Czuły Lodziarz – to lodziarnia stworzona z prawdziwej miłości do lodów, do naturalnych składników, do rozpieszczania nimi podniebienia…. Bo przecież nie ma miłości bez prawdziwej czułości.

Dodatkową dobrą informacją jest, iż „czułych lodów” możecie spróbować nie tylko na Prądniku Białym przy ul. Wyki 10A, ale i podczas niedzielnego spaceru na Krakowskim Rynku – ich druga lokalizacja znajduje się przy ul. Grodzkiej 39.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności