Zachorowania pracowników na koronawirusa wpływają na harmonogram budowy Trasy Łagiewnickiej

Prace związane z budową Trasy Łagiewnickiej prowadzone są obecnie na całym placu budowy – informuje Urząd Miasta Krakowa. Niestety od stycznia do kwietnia inspektorzy nadzorujący budowę zauważyli mniejsze niż zakładano tempo prac. Spowolnienie jest na tyle poważne, że odbija się na harmonogramie inwestycji. W związku z tym wykonawca opracował program naprawczy.

Powodem spowolnienia jest przede wszystkim wzrost zachorowań na koronawirusa w trakcie trzeciej fali pandemii wśród pracowników budowy i związane z tym kierowanie załóg na kwarantannę. Opóźnienie względem harmonogramu wynika również z warunków pogodowych jakie panowały w ostatnich miesiącach.

Zimą mierzyliśmy się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Intensywne opady śniegu oraz długo utrzymujące się ujemne temperatury nie sprzyjały zwiększeniu tempa prac – zaznacza Krzysztof Migdał, inżynier kontraktu ze spółki Trasa Łagiewnicka SA.

Spowolnienie tempa prac wywołane pandemią i warunkami pogodowymi nie przesądza jeszcze o tym, że planowane na koniec 2021 roku oddanie inwestycji do użytku się opóźni. Został opracowany program naprawczy. To, czy podjęte działania się sprawdzą, będzie wiadomo w połowie roku. Niestety elastyczność harmonogramu prac jest ograniczona, a wiele elementów inwestycji jest od siebie ściśle zależnych i muszą następować po sobie.

Wykonawca skupia się przede wszystkim na jak najszybszym zakończeniu prac, które dziś powodują najwięcej utrudnień drogowych. W wakacje chcemy zakończyć prace w rejonie ulic Kobierzyńskiej i Grota-Roweckiego oraz na wysokości ul. Pszczelnej. We wrześniu utrudnienia powinny zniknąć z ul. Zakopiańskiej, a potem także z lokalnych dróg – zapowiada Krzysztof Migdał. 

Zgodnie z planem zostanie ukończona nowa linia tramwajowa, której fragment biec będzie w tunelu. Jednakże tramwaje między Kurdwanowem a Ruczajem będą mogły ruszyć dopiero, gdy zakończy się budowa całej Trasy Łagiewnickiej.

info UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności