Wybierasz się do Zakopanego? Uważaj! Policja prowadzi działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

Tatrzańscy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne pod Tatrami.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.

Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Szczególnym nadzorem zostaną objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach).

Kierujący, którzy nie będą stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczali, muszą liczyć się z konsekwencjami. Poza ewentualnym mandatem oraz powiększeniem konta z punktami karnymi, kierujący ryzykują również utratą prawa jazdy. Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności