W zaroślach znajdowała się plantacja konopi indyjskich

Policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach podczas pełnionej służby ustalili, że w zaroślach, niedaleko drogi asfaltowej, na terenie jednej z miejscowości gminy Krzeszowice ma się znajdować nielegalna plantacja konopi indyjskich. Stróże prawa od razu przystąpili do weryfikacji tej informacji i rozpoczęli przeszukiwania terenu, natrafiając na zakamuflowaną w zaroślach uprawę konopi indyjskich.

Ujawnione krzewy konopi posadzone były w doniczkach i znajdowały się w różnych fazach wzrostu, znaczna większość sięgała do 100 centymetrów wysokości. Wszystkie rośliny zabezpieczono. W sumie policjanci zabezpieczyli 12 krzewów, co daje około 264 porcji (po 1 gramie) gotowego narkotyku. Teraz działania stróżów prawa skupiają się na ustaleniu osoby lub osób, które były właścicielami tej nielegalnej plantacji.

Zgodnie z art. 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani uprawa konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast w przypadku, gdy uprawa może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności