W całym Krakowie policjanci drogówki prowadzili kontrole

Wczoraj, w ramach Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego policjanci krakowskiej drogówki uczestniczyli w kolejnej edycji programu „szczęśliwa siódemka”, który odbył się w Moto Park Kraków przy ul. Rzepakowej. Projekt realizowany jest przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z Komendą Miejską Policji w Krakowie i Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zorganizowane dla grupy seniorów zajęcia obejmowały część teoretyczną oraz praktyczną. W części teoretycznej prowadzonej przez policjantów WRD, uczestnikom przypomniano aktualne przepisy ruchu drogowego oraz przedstawiono najczęstsze błędy zarówno kierowców jak i pieszych, które są przyczyną wypadków na drogach.

W części praktycznej seniorzy mogli na torze jazdy sprawdzić swoje umiejętności pod okiem instruktorów Moto Park Kraków. Oprócz szkolenia z awaryjnego hamowania, awaryjnej zmiany pasa ruchu i jazdy w poślizgu seniorzy mogli skorzystać z symulatora dachowania oraz symulatora zdarzeń drogowych.

Jednocześnie tego dnia w całym Krakowie policjanci drogówki prowadzili kontrole pod kątem przestrzegania przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wykorzystali do tego policyjnego drona, który pozwolił dokładnie ocenić sytuację i zatrzymać do kontroli tych, którzy popełniali wykroczenia.

W wyniku tych działań za nie stosowanie się do obowiązujących uregulowań 410 osobom funkcjonariusze wręczyli mandaty karne. Policjanci zastosowali środki karne wobec aż 250 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, natomiast 42 kierowców poddanych kontroli popełniło wykroczenia wobec pieszych. Policyjnych kontroli nie uniknęli również piesi, którzy w 22 przypadkach popełnili wykroczenia.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności