Przed Dworkiem Białoprądnickim pojawi się wystawa plenerowa

Od 5 do 31 maja 2021r. Dworek Białoprądnicki zaprasza na wyjątkową wystawę plenerową „Muzeum po sąsiedzku – Prądnik Biały”. Ekspozycja ma być okazją do zastanowienia się nad tym, czy istnieje tożsamość prądniczan oraz czy bogata historia tej przestrzeni jest wystarczającym spoiwem dla tworzenia współczesnej wspólnoty lokalnej.

Wystawa adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Prądnika, ale także do młodzieży szkolnej i nauczycieli, osób zainteresowanych przeszłością, teraźniejszością i przyszłością miasta, naukowców, twórców kultury oraz turystów chcących dokładniej poznać historię Krakowa.

Na planszach omawiane są zagadnienia związane z przestrzenią geograficzną dzisiejszej Dzielnicy IV, a także dzieje miejscowości znajdujących się na jej terenie ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych wydarzeń i procesów historycznych. Osobno przedstawiono fenomen, jakim był chleb prądnicki.

Oprócz tematów związanych z historią samej osady, chcemy się skupić na teraźniejszości Prądnika Białego – na namyśle nad współczesną tożsamością mieszkańców dzielnicy – informują organizatorzy

Czy historia osady, która nadała nazwę temu obszarowi, jest wystarczającym spoiwem dla współczesnej społeczności, zarówno dla zasiedziałych mieszkańców dawnych osad, jak i mieszkańców nowych osiedli?

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności