Odwiedź Zamek Królewski na Wawelu za 1 zł. Przygotowano zjawiskowy pokaz multimedialny pod gwiazdami

Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na specjalne zwiedzanie!

– Wawel tęskni za zwiedzającymi i czeka na nich każdego dnia. Jesteśmy gotowi na ich przyjęcie z programem WAWEL. ODRODZENIE – to uroczyste, ponowne otwarcie Zamku po lock downie w iście renesansowym stylu. To również wyjątkowa i niepowtarzalna oferta. Dosłownie. Rodzaj prezentu, który przygotowaliśmy dla widzów. Zobaczymy bowiem dwie nowe wystawy czasowe; monumentalne „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921” i „Cranacha na Wawelu”. Już dziś zapraszam na pokaz arcydzieł niemieckiego malarza i grafika epoki renesansu, w tym „Madonny z dzieciątkiem w otoczeniu aniołów” – głośnego, nigdy nie pokazywanego dzieła, poddanego ostatnio konserwacji na Wawelu – zaprasza prof. Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

Wyjątkowa oferta Zamku Królewskiego na Wawelu jest częścią atrakcyjnego programu „Wawel. Odrodzenie: Arrasy Cranach Skarbiec” trwającego od 20 do 23 maja. Podczas „Wieczoru pod gwiazdami…” zwiedzający mogą zobaczyć wybrane wystawy, w tym najnowszą – „Cranach na Wawelu” – i wziąć udział w multimedialnym pokazie na dziedzińcu arkadowym opowiadającym – w zjawiskowy i niekonwencjonalny sposób – o dziejach arrasowej kolekcji ufundowanej przez Zygmunta Augusta. Królewskie tapiserie są obecnie eksponowane na wystawie „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921” obejmującej dwa piętra Zamku.

Zwiedzanie wystaw
W niepowtarzalnej atmosferze, bo wieczorową porą, prezentujemy nowe nabytki w Skarbcu Koronnym, nową ekspozycję „Cranach na Wawelu” oraz I piętro ekspozycji „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921”.

Multimedialny pokaz na dziedzińcu arkadowym
Zjawiskowa opowieść o burzliwej historii kolekcji tapiserii Zygmunta Augusta snuta na dziedzińcu arkadowym za pomocą muzyki i światła. Pokaz olśniewa bogactwem prezentowanych obiektów w niezwykłej atmosferze – otoczeniu renesansowych murów, pod gwiazdami.

Wydarzeniu towarzyszy kiermasz wydawnictw wawelskich, a także spotkania dla rodzin z dziećmi.

Program WAWEL ODRODZENIE: ARRASY CRANACH SKARBIEC
oznacza:
-Bilety za 1 zł*
-Wydłużone godziny zwiedzania
-Otwarcie nowej wystawy „Cranach na Wawelu”
-Pokaz nowych nabytków w Skarbcu Koronnym
-Zjawiskowy pokaz multimedialny pod gwiazdami
-Kiermasz wawelskich wydawnictw
-Spotkania i warsztaty edukacyjne

*Pula biletów za 1 zł ograniczona na wybrane wystawy i pokaz multimedialny w określonych terminach.

Pełny program dostępny jest pod tym linkiem

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności