Neon KSIĘGARNIA może znów rozbłysnąć!

Neon KSIĘGARNIA znany jest bardzo dobrze pokoleniom mieszkańców krakowskiego Podgórza. Przez kilkadziesiąt lat zapraszał do księgarni przy ul. Kalwaryjskiej. Choć przez ostatnie lata już nie świecił, to pozostał znanym i rozpoznawanym symbolem tej części miasta, na trwałe wpisując się w dziedzictwo Podgórza.

Po likwidacji księgarni, w marcu 2019 w niejasnych okolicznościach został zdemontowany i wywieziony z Podgórza. Choć wydawało się to niemożliwe, po kilku miesiącach udało się jednak doprowadzić do jego powrotu. Dzięki pomocy Muzeum Podgórza, oddziału Muzeum Krakowa został poddany konserwacji. Jego litery znów są niebiesko-czerwone i czekają na nowy blask neonowych rurek. Niestety oryginalne rurki udało się uruchomić tylko na literze „i”. pozostałe muszą zostać zrekonstruowane. To ostatni etap konserwacji neonu. Symboliczna kropka nad „i”.

Koszt przywrócenia neonu do życia to 7500 zł.

Ta kwota zagwarantuje fachowe uzupełnienie rurek oraz montaż w Muzeum Podgórza. Tam, w sąsiedztwie muzealnego sklepiku, który sprzedaje również książki, znów stanie się częścią historii Podgórza.

Tylko od nas zależy czy neon KSIĘGARNIA ponownie rozbłyśnie i przywoła wspomnienia wszystkich książek kupionych przy ul. Kalwaryjskiej.

Dla wszystkich, którzy wpłacą minimum 100 zł przygotowany bedzie specjalny certyfikat oraz zaproszenie na uroczystość rozświetlenie neonu w Muzeum Podgórza!

LINK DO ZBIÓRKI: https://zrzutka.pl/tv3ree

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności