Mimo deszczu, zimna i wiatru oczekiwali na szczepionkę

Zakończył się drugi dzień szczepień na Rynku Głównym w Krakowie.

– Kraków ma moc! Mimo deszczu, zimna i wiatru – jeszcze przed otwarciem naszego mobilnego punktu szczepień – na krakowskim Rynku Głównym ustawiła się kolejka licząca około 500 osób. Kolejka po nadzieję i przepustkę do normalności, bo tak postrzegane są szczepienia. Dziękuję za tę determinację, ale też za dyscyplinę. Narodowy Program Szczepień to bez wątpienia narodowy program odpowiedzialności – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W ramach akcji „Zaszczep się w majówkę” – 1200 osób przyjęło na krakowskim Rynku jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. W ciągu dwóch dni akcji zaszczepiono 2400 osób.

Akcja będzie kontynuowana jutro. Start o godzinie 8.00.

– Zgodnie z zapowiedzią ministra Michała Dworczyka do tymczasowych majówkowych punktów szczepień rano trafiła dodatkowa pula 1000 szczepionek. W ramach całej akcji będziemy mogli zatem zaszczepić na krakowskim Rynku 3,5 tys. osób – dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Tak jak wczoraj – na Rynku pracowały dziś 3 zespoły szczepiące ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, liczące łącznie 3 lekarzy, 6 pielęgniarek i 6 pracowników administracyjnych. Pomocy udzielało też 28 żołnierzy (16 z 6 Brygady Powietrznodesantowej i 12 z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej), 19 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz 19 policjantów.

Przypomnijmy.

Od 1 do 3 maja na Rynku Głównym w Krakowie działa specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, czyli mają wystawione e-skierowanie, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

Według harmonogramu 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia.

Fot. Adam

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności