Małopolska: Napadli na stację benzynową i grozili maczetą pracownicom [nagranie]

4 maja br. około godziny 23:50, na stację paliw w Biertowicach koło Myślenic podjechał opel, z którego wysiadło 5 mężczyzn. Wszyscy mieli zakryte twarze oraz rękawiczki na dłoniach. W tym czasie na stacji benzynowej były jedynie dwie pracownice. Mężczyźni weszli do wnętrza budynku i sterroryzowali kobiety posiadaną maczetą oraz przedmiotem przypominającym broń. Z kasy zabrali około 1 tys. złotych a z półek kilka paczek papierosów.

Po napadzie wsiedli do auta i odjechali. Jak ustalili policjanci, drugi samochód, w którym znajdował się szósty mężczyzna, czekał na nich w pobliskim lesie. Po dokonanym rozboju sprawcy przyjechali do lasu, gdzie część z nich przesiadła się do czekającego na nich pojazdu marki bmw, po czym odjechali w różnych kierunkach. Przed  napadem mężczyźni częściowo zmienili swoje ubrania, po napadzie ponownie przebrali się w inną odzież. Uciekając z miejsca zdarzenia sprawcy wyrzucali z samochodów niebezpieczne narzędzia oraz ubrania. Oba samochody , którymi poruszali się podejrzewani zostały bardzo szybko zatrzymane przez policjantów wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Na miejscu zabezpieczono maczetę oraz zrabowane pieniądze. Wczoraj, podczas wizji lokalnej w terenie policjanci z Myślenic natrafili na niebezpieczne przedmioty, którymi posługiwali się sprawcy napadu. Była to druga maczeta oraz pistolet gazowy, które sprawcy uciekając z miejsca zdarzenia wyrzucili przez okno samochodu.  

Mężczyźni w wieku od 21 do 30 lat to mieszkańcy powiatu nowotarskiego. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania sprawców policjanci u dwóch z nich  natrafili na środki odurzające.  Po pobycie w policyjnej izbie zatrzymań podejrzewani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, gdzie wykonywane były  z nimi czynności procesowe.

Wszystkim mężczyznom został ogłoszony zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia ( art. 280 par. 2 KK ), a dodatkowo dwóm z nich zarzut posiadania narkotyków ( art. 62 ust.1 UoPN. )

Wobec 5 podejrzanych Sąd zastosował  trzymiesięczny tymczasowy areszt. Natomiast wobec szóstego z podejrzanych, 21-latka  Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego  oraz policyjny dozór.

Film Policja
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności