Chciał zaparkować samochód przed sklepem. Nieznany sprawca zaczął uderzać i kopać po aucie

Kilka dni temu, policjanci udali się na parking jednego ze sklepów spożywczych w Prokocimiu, gdzie chwilę wcześniej doszło do uszkodzenia pojazdu. Po przyjeździe na miejsce zgłaszający przekazał funkcjonariuszom, że po godzinie 17, kiedy chciał zaparkować samochód przed sklepem, podbiegł mężczyzna w wieku około 30 lat i zaczął kopać i uderzać po karoserii jego auta. Zaraz potem mężczyzna pobiegł do sklepu, gdzie zakupił napój w szklanej butelce, którą następnie rzucił w jego samochód i uciekł. Powodem takiego zachowania agresora miało być zwrócenie przez zgłaszającego uwagi kobiecie, która stała na wjeździe na parking. Policjanci szybko ustalili rysopis sprawcy i udali się w kierunku, w którym miał on się oddalić. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który pasował do ustalonego rysopisu. Został on natychmiast wylegitymowany i zatrzymany. Badanie pod kątem trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Następnego dnia, w trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Straty związane z uszkodzeniami samochodu wycenione zostały przez zgłaszającego na około 3000 złotych.

Ponadto policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie, jakiego dopuścił się zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do kradzieży sprzętu budowlanego z placu budowy w rejonie Woli Duchackiej, do której doszło pod koniec kwietnia br. Straty w tym przypadku wycenione zostały na blisko 8000 złotych. 29-latek odpowie za kradzież i uszkodzenie mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności