Zatrzymany stawiał opór i chciał uciec przez okno

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie poszukiwali od ponad czterech miesięcy 22-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, za którym  zostały wydane dwa listy gończe i dwa zarządzenia o poszukiwaniach. Pierwszy list gończy został wydany w listopadzie ubr. przez Sąd Rejonowy w Wieliczce, w celu doprowadzenia go do zakładu karnego, wobec wyroku skazującego go  za kradzież rozbójniczą i zniszczenie mienia na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Drugi list gończy został wydany cztery miesiące później, przez Prokuraturę Rejonową w Wieliczce do sprawy narkotykowej, w toku której zastosowano wobec 22-latka tymczasowe aresztowanie. W międzyczasie prokurator wydał też za mężczyzną dwa zarządzenia o poszukiwaniach za niezatrzymanie się do kontroli drogowych.

Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci przez cały czas prowadzili działania zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się przestępcy i jego zatrzymania.  W wyniku intensywnych  działań poszukiwawczych  kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli 22-latka. Ustalili, że przebywa na terenie jednej z posesji w powiecie myślenickim. Wobec podejrzeń, że poszukiwany będzie próbował uciec i że może  posiadać broń palną lub inne niebezpieczne narzędzia, do działań zaangażowano Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 17 kwietnia br. w godzinach porannych. Kilku policjantów przy użyciu siły weszło do domu, a pozostali zabezpieczali ewentualną drogę jego ucieczki wokół domu. 22-latek pomimo zaskoczenia wizytą policjantów stawiał czynny opór przy zatrzymaniu, a nawet próbował zbiec przez okno, jednak szybko został obezwładniony.

Podczas wykonywanych czynności, w jednym z pokojów zajmowanym przez poszukiwanego policjanci natrafili na znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczyli ponad 36 gramów suszu marihuany, blisko 26 gramów amfetaminy, ponad 73 gramy mefedronu i znajdujące się na parapecie wyrośnięte kilka sadzonek konopi indyjskich, a także wagę dilerską i młynek do mielenia narkotyków. Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a 19 kwietnia br. został przez kryminalnych doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

22-latek odpowie także za posiadanie znacznych ilości narkotyków i uprawę konopi indyjskich innych niż włókniste oraz za dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności