ZA DARMO! Zobacz wystawę w Nowohuckim Centrum Kultury

Świat pełen kolorowych stworzeń i zadziwiających krajobrazów można od 15 kwietnia podziwiać w Nowohuckim Centrum Kultury na corocznej wystawie fotografów z krakowskiego okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody. 

Ubiegły rok w znaczny sposób zmienił nasze codzienne życie. Musieliśmy się dostosować do nowych reguł. Nie mogliśmy widywać się w większym gronie, niektórzy musieli dzielić codzienne, domowe troski z pracą zawodową. Brakowało nam i nadal brakuje wolności i czerpania radości z nadchodzących pór roku.  Pomimo tylu przeciwności fotografowie przyrody ciągle odnajdują inspiracje i chwile wytchnienia w otaczającym nas świecie natury. Jest to dla wielu z nas możliwość zapomnienia choćby na moment od zgiełku i niepokoju, które oferuje nam świat mediów.

Chcieliśmy na tej wystawie uchylić przed widzem odrobinę tego świata z którym my obcujemy dość często. Świata kolorowych żywych stworzeń wzbudzających zdziwienie, uśmiech , a czasem wielką sympatię. Świata bogatego w dźwięki, głosy i zachowania czasem i nam bardzo podobne. Świata zadziwiających krajobrazów, które napawają optymizmem. Mamy nadzieję, że chwile spędzone sam na sam z przyrodą w najczystszej postaci ukazanej na naszych fotografiach pozwoli odetchnąć od codziennych trosk i wleje powiew optymizmu do serc naszych odbiorców. Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami i zapraszamy do kontemplacji natury. – Paweł Wrona

W wystawie udział biorą:

Małgorzata Drewniak, Wojciech Firlej, Leopold Grela, Emilia Grzędzicka, Adam Gutowicz, Dominika Kustosz, Janusz Mazalon, Katarzyna Niedziołek, Beata Ostachowicz, Andrzej Pochopień, Tomasz Sikorski, Piotr Sobas, Rafał Stankiewicz, Patrycja Wąsikowska, Tomasz Wilk, Paweł Wrona.

BARWY ŚWIATA PRZYRODY 2021

wystawa Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręg Krakowski

15 kwietnia -19 czerwca 2021, Foto-Galeria NCK

wstęp wolny

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności