Wygodnie spędzony weekend w Zakopanem

Artykuł sponsorowany

Po wielu, wielu miesiącach zamknięcia z powodu szalejącej pandemii, odczuwamy potrzebę odetchnięcia. Wyskoczenia gdzieś na weekend, odpoczynku choć przez parę dni. Jak łatwo się przekonać śledząc wiadomości w mediach, jednym z ulubionych punktów wypadowych stało się Zakopane.

Stolica Tatr – zawsze na topie

Nie jest to przecież pierwszy raz, kiedy Zakopane znajduje się w czołówce destynacji wakacyjnych i urlopowych. Nie bez kozery miasto to nosi dumny tytuł Zimowej Stolicy Polski, nawet jeśli w tym roku, z powodów oczywistych, nie miało szansy pokazać się szerszemu gronu w pełnej krasie. A szkoda, bo przecież Zakopane to idealne miejsce wyjazdowe w zasadzie dla każdego. Mnogość atrakcji, jakie tam czekają, trafia w gusta singli i par, rodzin z dziećmi czy grup przyjaciół. I to  niezależnie od pory roku, bo i zimowe białe szaleństwo i letnie wędrówki mają swoje grono amatorów.

Chociaż Zakopane oferuje sporo więcej, niż tylko zjazdy ze stoków czy spacery po szlakach. Zimą góry zwiedzać można także za pomocą skuterów śnieżnych lub, bardziej klasycznie, w saniach w czasie kuligu. Od wiosny do jesieni na ścieżkach i drogach pojawiają się rowerzyści czy przemykają górskie hulajnogi, które także są świetnym środkiem lokomocji do zwiedzania okolicy. A przy okazji sposobem na aktywny wypoczynek, na który wielu „w tygodniu” czasu nie ma.

Noclegi i wyżywienie w Zakopanem

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne część turystów rezygnuje z noclegów w dużych hotelach, kierując się do prywatnych apartamentów czy kwater, wynajmując dla siebie całe domki. To bardzo dobre rozwiązanie, nie tylko bezpieczne, ale też wygodne. Gwarantuje miejsce, spokój, możliwość spędzania weekendu we własnym rytmie – i we własnym gronie.

Dla jeszcze większej wygody turystów decydujących się na takie kwatery, w Zakopanem powstał serwis oferujący śniadania z dowozem. O ile z obiadami czy kolacjami większego problemu w mieście nie ma, to jednak śniadania stanowiły słaby punkt tego miasta. Karczmy i knajpki rzadko otwierają się na tyle wcześnie, by można było w nich coś zjeść lub zamówić. Turyści wynajmujący domek czy kwaterę byli więc skazani na prozę codzienności nawet na wczasach i własnoręczne przygotowywania śniadania.

Byli, bo już nie są. Wspomniany serwis https://www.break-fast.pl/ oferuje ciepłe śniadania z darmowym dowozem w Zakopanem. Plus jest oczywisty – zdejmuje z barków wypoczywających turystów konieczność kulinarnych zmagań od samego rana. Wystarczy zamówić śniadanie na stronie, a zostanie ono dowiezione o wskazanej porze – i to bez kontaktu z  kurierem. A co znajduje się w ofercie? Kilka pakietów śniadania, odpowiednich zarówno dla dzieci i dla dorosłych. Zawierające produkty mięsne, jak pasztety czy kiełbaski, oraz oczywiście wegetariańskie. Co ważne śniadania bazują na lokalnych produktach wysokiej jakości. Regionalne wędliny, sery, jajka od gospodarzy, świeże pieczywo. Do tego oczywiście typowe śniadaniowe dodatki, jak pasztety, sałatki, jogurty czy płatki.

Catering śniadaniowy to rozwiązanie dla turystów oczekujących maksymalnej dozy wypoczynku i chcących już od samego rana odprężyć się, zrelaksować i przy filiżance kawy czy herbaty zjeść smaczny i zdrowy posiłek.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności