Wsparcie psychologiczne dla personelu medycznego

W czasie dużego stresu i obciążenia psychicznego związanego z pomocą chorym na koronawirusa i przedłużającą się pandemią, personel medyczny z krakowskich szpitali może liczyć na wsparcie specjalistów  ̶  psychologów i terapeutów.

Od 12 kwietnia bezpłatną pomoc psychologiczną dla krakowskiego personelu medycznego na hasło „medyk” realizuje Stowarzyszenie UNICORN, prowadzące Centrum Pierwszej Pomocy Psychologicznej.

Zapisy odbywają się pod numerem tel. 572 88 22 00 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00) oraz poprzez formularz online dostępny tutaj. Personel medyczny może skorzystać ze wsparcia psychologa/terapeuty w formie stacjonarnej, w siedzibie Stowarzyszenia UNICORN przy ul. Śniadeckich 5, a także w formule online.

Wparcie psychologiczne dla medyków ma na celu zmniejszenie skutków długotrwałego stresu i obciążenia psychicznego personelu medycznego pracującego w jednostkach prowadzących działalność leczniczą na terenie Krakowa, które są zaangażowane  w przeciwdziałanie pandemii koronawirusa.

Dostępna jest także bezpłatna, 24-godzinna pomoc psychologiczna przeznaczona dla małopolskiego personelu medycznego, prowadzona przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Krakowie. Można z niej skorzystać dzwoniąc pod numer telefonu 502 273 430.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności