Seniorzy na groby bliskich mogą dotrzeć meleksami

Miasto uruchomiło pilotażowy program, w ramach którego krakowianie 80+ mogą zostać bezpłatnie zawiezieni meleksami spod bramy cmentarnej do grobów bliskich. To kolejna usługa przygotowana w odpowiedzi na potrzeby starszych mieszkańców Krakowa, realizowana w ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych na lata 2021-2025.

Od 1 kwietnia krakowianie, którzy ukończyli 80. rok życia, mogą zostać bezpłatnie zawiezieni meleksami spod bramy cmentarnej do jednego lub kilku grobów. Pilotażowy program realizowany jest na cmentarzach Batowickim, Grębałowskim i Rakowickim. 2 kwietnia pierwszy senior dotrze w ten sposób na groby swoich bliskich.

Aby skorzystać z usługi, należy zamówić ją z wyprzedzeniem (2-3 dni wcześniej) za pomocą specjalnej infolinii czynnej pod numerem tel. 12 413 33 33. Każdorazowe korzystanie z meleksu nie powinno trwać dłużej niż godzinę i możliwe jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10-14. Meleksy są zaopatrzone w naczynie z wodą do podlania kwiatów i pojemniki na śmieci.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności