Policjanci zatrzymali 56-latka

Wczoraj (7 kwietnia br.) w Słomnikach, patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego Seatem. Kierującym okazał się 56-letni mieszkaniec Krakowa. W trakcie sprawdzania zawartości przewożonego przez niego bagażu, w bagażniku policjanci znaleźli 10 czarnych worków foliowych, w których z kolei znajdowały się worki parciane wypełnione po brzegi nielegalną krajanką tytoniu o łącznej wadze przeszło 100 kilogramów.


Na miejsce przybyli policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy przeprowadzili dalsze czynności w tej sprawie. 56-latek został zatrzymany, a nielegalny tytoń trafił do policyjnego depozytu. Następnie stróże prawa udali się na przeszukanie do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam nie ujawnili nielegalnych wyrobów.


Jeszcze tego samego, w komendzie, 56-latek usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania poprzez nabycie i przechowywanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz zamiaru wprowadzenia ich do obrotu i nieujawnienia właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.
Według wyliczeń śledczych wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę blisko 89 tysięcy złotych.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności