Policjanci zapytali czy mężczyzna posiada narkotyki – ten bez wahania wyjął skręta…To nie wszystko!

Policjanci z komendy powiatowej w Krakowie, podczas patrolu zmotoryzowanego w gminie Zielonki, zauważyli jadącego tzw. zygzakiem Seata, więc zatrzymali go do kontroli drogowej.

Kierowcą okazał się 29-latek z Krakowa, który podróżował wspólnie z koleżanką. Mężczyzna był bardzo pobudzony, a z jego pojazdu stróże prawa wyczuli unoszącą się woń marihuany. Wtedy zapytali kierującego o posiadanie środków zabronionych, mężczyzna się zdenerwował i po chwili z paczki papierosów, leżącej pomiędzy fotelami, wyjął skręta z marihuaną.

Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało też, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. W trakcie dalszych czynności policjanci udali się na przeszukanie do miejsca zamieszkania 29-latka, gdzie jak przypuszczali, posiadał znacznie więcej narkotyków. Ich podejrzenia potwierdziły się.  Znajdowały się tam narkotyki zapakowane w siatkach i ukryte w… kominku. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany oraz nieznaczne ilości kokainy i mefedronu.

Mężczyźnie została pobrana krew do badań, celem sprawdzenia, czy w czasie kierowania pojazdem był pod wpływem narkotyków.
29-latek został zatrzymany i w prokuraturze usłyszał dwa zarzuty: posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz prowadzenia pojazdu pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia. Jeśli wyniki krwi wykażą, że kierował pod wpływem narkotyków to usłyszy dodatkowy zarzut.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności