Policjanci zapowiadają „zero tolerancji”

Policjanci zapowiadają „zero tolerancji”

Przed nami długi weekend majowy. Policjanci z powiatu krakowskiego zapowiadają „zero tolerancji”, będą sprawdzać przestrzeganie przepisów i obostrzeń ustanowionych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. W tym czasie, działania w szczególności będą ukierunkowane na kontrole hoteli i stosowania się przez ich właścicieli do obowiązujących przepisów.

reklama

Każdego dnia, policjanci z powiatu krakowskiego prowadzą działania, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Przed nami długi weekend majowy i policjanci w szczególności skupią się na kontrolowaniu hoteli, które zgodnie z obecnie obowiązującym rozporządzeniem zobligowane są do nieprzyjmowania gości. Takie kontrole policjanci będą przeprowadzać wspólnie z inspektorami sanepidu. Złamanie takiego zakazu może skutkować nawet odpowiedzialnością karną wynikającą z art. 160 par. 1 kodeksu karnego, który mówi o tym, że „Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3″. Dodatkowo ujawnione naruszenia mogą skutkować nałożeniem przez sandepid kary do 30 tysięcy złotych.

Przypominamy również, że osoby objęte kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny grozi kara pieniężna również w wysokości do 30 tysięcy złotych.

reklama

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności