Policjanci rozwiązali sprawę kilku kradzieży z pojazdów

Wieliccy dzielnicowi rozwiązali sprawę kilku kradzieży z pojazdów.

W nocy, 2 kwietnia br. w miejscowości Niegowić, patrol dzielnicowych poddał kontroli drogowej pojazd marki Audi, który stał zaparkowany w pobliżu miejsca, gdzie dochodziło wcześniej do kradzieży z pojazdów. Podczas sprawdzenia auta policjanci znaleźli różne narzędzia, dwie pary butów oraz opaski zaciskowe. Kiedy policjanci rozpytali kierującego, 22-letniego mieszkańca gminy Biskupice na okoliczność jego postoju w tym miejscu, oznajmił, że zatrzymał się na chwilę, w celu przeprowadzenia rozmowy telefonicznej a narzędzia które znajdują się w samochodzie służą mu do codziennej pracy, dlatego je wozi.

Niespełna pół godziny później, ten sam patrol policji zauważył kontrolowany wcześniej samochód przy stacji benzynowej, w miejscowości Czyżów. W aucie znajdowały się dwie osoby natomiast legitymowany wcześniej kierowca, był w budynku stacji. Policjanci postanowili ponownie skontrolować pojazd oraz osoby w nim przebywające. Okazało się, że pasażerami pojazdu byli 22 -letni mieszkaniec gminy Gdów oraz jego rówieśnik z gminy Kłaj. W samochodzie policjanci znaleźli dwa kanistry, jeden z zawartością oleju napędowego, gumowy wąż, wkrętarkę z wiertłem do metalu, radio samochodowe oraz pasy transportowe. W aucie unosiła się woń oleju napędowego, natomiast obuwie mężczyzn było ubrudzone gliną. Mężczyźni nie potrafili wyjaśnić, skąd pochodzą znajdujące się wewnątrz pojazdu przedmioty. Ponieważ policjanci podejrzewali, że mężczyźni weszli w ich posiadanie w wyniku przestępstwa, cała trójka została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy.

Okazało się, że przedmioty, które znajdowały się w posiadaniu zatrzymanych, pochodzą z przestępstwa popełnionego na terenie miejscowości Niegowić. Jak wynika z policyjnych ustaleń, trzech 22-latków, dokonało tam kradzieży oleju hydraulicznego z koparki po wcześniejszym zerwaniu kłódki zabezpieczającej korek wlewu oleju.  Dokonali także kradzieży radia z zaparkowanego w pobliżu pojazdu osobowego oraz pasów transportowych z  przyczepy. Sprawcy usiłowali również ukraść olej napędowy z samochodu osobowego oraz ciągnika. 

Cała trójka usłyszała zarzuty dotyczące przestępstwa kradzieży z włamaniem, kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Wszyscy przyznali się do popełnionego czynu. Przestępstwa te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. 

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności